Przejdź do treści

Polowanie Seniorów 2024

Wydarzenia z 27 stycznia 2024 roku z pewnością zapiszą się w historii Koła Łowieckiego nr 10 BORKI jako wyjątkowe. Dlaczego? Wyjaśniamy poniżej.

W sobotni poranek 25 myśliwych zebrało się na zbiórce przy rzeźbie Św. Huberta na placu kwatery myśliwskiej w Olszewnicy. Tym samym rozpoczęło się „Polowanie Seniorów”. To już drugie jego wydanie, pierwsze odbyło się w 2023 r. W tym dniu szczególnie oddajemy szacunek najstarszym myśliwym naszego koła. Zaszczycili nas nemrodowie, którym już zdrowie nie pozwala na polowania, lecz w tym dniu byli z nami. Do ich dyspozycji tak jak w ubiegłym roku były drewniane stołeczki, które dawały odbpocząć nogom podczas dłuższych pędzeń.

Polowano do godziny 14-stej. Bór tym razem dał wytchnienie zwierzętom. Mimo braku pozyskania, humory były wyśmienite.

Po przyjeździe na kwaterę do myśliwych dołączyli pozostali goście. Finalnie frekwencja wynosiła 35 osób. Wśród zebranych był również Łowczy Okręgowy Kol. Sebastian Santus oraz Kol. Zbigniew Kozioł -Redaktor Bialskopodlaskiego Rocznika Łowieckiego. Udekorowali oni seniorów medalami przygotowanymi przez Kol. Grzegorza Skibę.

Kol. Sebastian wręczył kol. Antoniemu Witkowiczowi medal „50 lat w Polskim Związku Łowieckim”.

Łowczy Okręgowy podarował członkom zarządu koła 10 BORKI okolicznościowe przypinki „100 lat PZŁ” w dowód uznania za pracę na rzecz PZŁ, Koła BORKI, lokalnej społeczności i przede wszystkim za pozytywną zmianę wizerunku Koła Łowieckiego nr 10 BORKI jaka nastąpiła na przestrzeni ostatnich dwóch lat.

 

Następnie przystąpiono do ceremonii ślubowania nowo wstępujących członków koła (kol. Rafał Lis, kol. Jakub Marchwiak i kol. Łukasz Stelmach). Odegrano sygnał „Darz Bór” po czym wszyscy obecni udali się na posiłek przygotowany przez nowo przyjętych i niezastąpionego kol. Andrzeja Sałguta.

Dziękujemy wszystkim, którzy w tym dniu byli z nami. Dziękujemy myśliwym z okolicznych kół, przyjaciołom i sympatykom. Seniorom życzymy nieopuszczającego ich zdrowia i pomyślności.

Darz Bór !

Zarząd